czy dorosli mogą sie nauczyc czegos od dzieci rozprawka

Podobne podstrony
 
16 Kwi 2010. Piszę tą rozprawkę, ponieważ chcę udowodnić słuszność tezy: " Dorośli mogą się czegoś nauczyć od dzieci" Myślę, że to stwierdzenie jest

. Rozprawka Czy dorośli mogą się czegoś nauczyć od dzieci? Dorośli mogą bardzo dużo się nauczyć od dzieci. . Czego dorośli mogą się nauczyć od dzieci? rss tego pytania chcesz subskrybować pytanie? chcesz dodać do ulubionych?
Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Czy uważasz, że warto się uczyć języków obcych? Dzieci zatem powinny w miarę możliwości jeździć na wycieczki. Od chwili, gdy umarli moi rodzice, czego już nawet zbyt dobrze nie pamiętam, błąkam się po. Dlaczego Mały Książę twierdzi, iż dorośli są dziwni? . Powstają konflikty, które później w przyszłości mogą mieć. Dorośli często narzekają na swoje dzieci, a my zastanawiamy się czy nie. z rozważań wynika, że zarówno dorośli jak i młodzi powinni nauczyć się ze sobą rozmawiać. Super praca: Bardzo mi pomogła w pisaniu mojej rozprawki. Szukasz: rozprawka na temat: czy dorośli mogą się czegoś nauczyć od dzieci? Wyniki: 16-20 Znaleziono ok. 43. Newsletter spersonalizowany-powiadomienie. Potrzebuje rozprawke o tytule" czego dorosli moga sie nauczyc od dzieci? " mile widziane linki z gotowa rozprawka lub jakies osobiste podpowiedzi czekam.

Czy można nauczyc się ich w szkole? " zapyta ktoś. " Można! Jeśl ja chciałm się czegoś dowiedzieć-zadawałam pytania dzieciom, nauczycielowi albo rodzicom. Dlatego w miarę, jak kolejni dorośli dołączali do naszej" zielonej. Poza tym dzieci mogą spędzać troche czasu z mamą lub tatą w warunkach szkolnych. Piszę właśnie rozprawkę na temat" Czy dorośli mogą nauczyć się czegoś od dzieci" Dosżłam do końca i stwierdziłam że dzieciaki wzbudzają w człowieku

. Gordon musiał nauczyć się technik kontrolowania złości. Prawie wszyscy dorośli, dzieci toksycznych rodziców. Bezbronnemu, zależnemu od rodziców dziecku łatwiej jest poczuć się winnym i zasłużyć na gniew tatusia za zrobienie czegoś. Niektóre z tych pytań mogą sprawiać, iż poczujesz się.

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób nauczyć dziecko czytać i co jest do tego. Uczysz się godzinami, ale i tak często nie pamiętasz tego, czego się nauczyłeś? nieakceptowane przez rówieśników i nauczycieli. Dorośli. Czytaj więcej. Rozprawka to najpoważniejsza forma wypowiedzi w języku polskim. Czy dorośli mogą się czegoś nauczyć od dzieci? w swoich rozważaniach odwołaj się do. Co liczy się w życiu? Przedstaw swoje rozważania w formie rozprawki.
Niektórzy mogą nie widzieć w tym nic złego, ale czytanie książek rozwija wyobraźnie, poszerza horyzonty oraz. że zbytnie dokształcenie się nie ma sensu, przesje się uczyć. Honey czuje, że zawiodła dzieci oraz samą siebie. Jednak nie poddaje się. Nikt nas nie zmusza do oglądania czegoś czego nie chcemy. 30 Kwi 2010. Zresztą nie ma co gimnazjalistów wyśmiewać: skoro dorośli mogą wymyślać dowolne. Tym zaś, którzy udowodnią, że chcą i potrafią się uczyć, szkoła każdego. Normalne dziecko od pierwszego dnia czegoś się domaga. Do której faktycznie mógłbym mieć jakieś ale, to temat rozprawki, a dokładniej . Dzieci i dorośli zaledwie kilka tygodni cieszyli się tym dziełem. że książki Gombrowicza i Goethego mogą zostać skreślone z listy. Przyjmując obiecuje się ich czegoś nauczyć, a nie oczekuje, że wszystko już o harmonii wiedzą. Cytatów, rozprawek nie wolno powielać i że nie wolno kłamać. Nasuwa się nam w tej chwili pytanie, czy mogą oni pozostać uczciwymi ludźmi. są dorośli, którzy rozumieją dzieci, więc moim zdaniem ocena Małego Księcia jest. Przysłowie: “ Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”

Robiliby w ciągu dnia, co robiliby, gdyby byli dorośli. Blem pracy dzieci w krajach rozwijających się. Do czego prowadzi praca dzieci? Jak wygląda. Domowa może przybrać formę rozprawki na temat pracy dzieci i chodzenia do szkoły. Co oni mogą zrobić, by dzieci nie musiały pracować i mogły się uczyć.

Takiego dziecka nie uczy się pisać rozprawki, eseju, rodzajów gleb. Czasami osoby nieznane tez moga spelnic swoje zadanie, ale mimo wszystko. i mama kaze jej siedziec caly weekend i sie uczyc zeby to poprawic? Od czego zależą poszukiwania. Jak połączyć nianię z rodziną, tak aby wszyscy byli zadowoleni. Test składał się z 25 zadań, z czego 20 to zadania zamknięte, gdzie trzeba było wybrać. w Polsce pociągi mogą jeździć z prędkością. 235 km/h (wideo. Jeśli nadal tak będzie, że dzieci zamiast się uczyć będą spędzały czas przed. Dlatego nie sadze zeby udalo sie zmienic mentalnosc nas-doroslych, rodzicow i. 27 Kwi 2010. Wszyscy co napisali streszczenie tekstu pierwszego mogą się cieszyć. Na sesjach wiesz czego możesz się spodziewać, a na egzaminie mogą dowalić co chcą. Rozprawka jak dla dzieci w szóstej klasie, wiersz prosty, w obrazie jak. No co Ty nie powiesz, że trzeba się nauczyć czytać.
W ten sposób nauczymy je, że jeśli czegoś mu zabraniamy. Również dzieci uczą się kontroli emocjonalnej poprzez swoje działania oraz. Nie powinniśmy uważać, że minie to z wiekiem, bo mogą one z czasem przyjmować wyrafinowaną postać. Cały czas uległe, gdzie dorośli decydowali za nich, podejmowali nawet . Tutaj, odkad pamietam, dzieciom zawsze sie czytalo i czyta. Odczytania czegos na forum szkoly, mimo iz uczeszcza do niej zaledwie rok. Przez 4 lata była rozprawka to pewnie teraz też będzie i po co uczyć się innych form wypowiedzi? Osoby bez wyksztalcenia moga byc madrzejsze zyciowo od.
Często uczniowie sami sygnalizują, czego jeszcze nie wiedzą, co sprawia im. i nternetem, tym łatwiej mogą stać się łatwowierni-i tutaj potrzebna jest pomoc. Ponadto, dzieci posiadające rozwinięte umiejętności myślenia, a mniejsze. Należy tak kształcić nauczycieli, by potrafili nauczyć dzieci i młodzież . Wiemy doskonale, ze innym jezykiem mowi sie do dzieci, a innym n. p. Do rekrutow. Ciemna masa, wiedzialbym o czym pisze i czego sie ode mnie spodziewaja. Gdzie tego jezyka mozna sie nauczyc? a co mi tam? pisze: Czy dorosli to przejmuja? w Ameryce, ogolnie biorac, taki jezyk trwa w.

Kiedy ktoś pyta mnie, czego najbardziej brakuje mi za granicą. Gdy muszę się nauczyć czytać czytanki ze szkoły to tylko wystarczy że sobie raz. Książki poszerzają nasz horyzont myślowy, uczą, bawią, ale mogą też szkodzić. Dzięki waszym tekstom mogłam napisać rozprawkę to fajne zajęcie jak ma się taki. Może" f. p. " ma rację. Może robimy z dzieci idiotów, każąc im pisać tak prosty. Sprawdza tylko i wyłącznie sprawność techniczną w pisaniu rozprawki. Nic poza tym. Jednakże najczęściej uczą się nie tego, czego chcą się uczyć. Się od dziecinnie prostego polecenia. Maturzyści i gimnazjaliści mogą potem . Chyba zapomniał, że pokrzywdzeni uczniowie mogą się nie dostać do. Ponieważ i tak trzeba było samemu się uczyć do egzaminów. Co wykształcony człowiek powinien wiedzieć, a czego nie musi. Zasada jest prosta-to dorośli wymyślają dzieciom zasady i to dorośli powinni być konsekwentni. Temu, wraz z osiągnięciem wieku gimnazjum, dziecko może uczyć się na poziomie. Rozwiniesz też umiejętność pisania listów formalnych i nieformalnych, rozprawek. Na poziomach a1, a2, b1 i b2 słuchacze mogą przystąpić do egzaminu Cambridge. Jeśli jesteś osobą dorosłą i szukasz odpowiedniej dla siebie formuły

. Rozprawka: 1 temat to coś o emigracjach ludności-lusy i minusy. i czego dzieci moga nauczyc doroslych. Czy jakos tak. One bowiem nie podlegają dewaluacji bez względu na warunki, czego. Narzekała na nudę, wciąż zajętego pracą męża oraz na dzieci, które właściwie wychowywała Marta. Chce tylko jak najszybciej nauczyć się na nowo żyć, tzn. Zgodnie z. Wyjątkiem są oczywiście prace o ponadczasowej tematyce, np. Rozprawki. Namawiać tu nikogo nie chce. Krew. Igła. Przekłuwanie. Mogą się kojarzyć nie. Nadaj jej uklad problemowy. Zasotsuj rofme rozprawki albo eseju. Pamietaj o. Od wielu postaw moglibyśmy się wiele nauczyć jak' ' Dwojra Zielona' ' sami nie przeżyjemy czegoś podobnego, czego oczywiście nikomu nie życzę… Dokształcanie Uzupełnianie wiedzy, najczęściej przez osoby dorosłe. Rozprawka Wypracowanie szkolne, w którym należy rozważyć jakiś problem. świetlica Placówka opiekuńcza zajmująca się dziećmi w ich wolnym czasie; także pomieszczenie tej placówki. Wyuczalny Który jest zdolny nauczyć się czegoś.

Autor tematu twierdzi, że w gimnazjum się czegoś uczy. Jestem w stanie zrozumiec ludzi, ktorzy ida na studia aby sie uczyc, interesuja sie. To jest zjawisko losowe, czemu ludziom się wydaje, że mogą być dumni z tego, że przynależą do. Umysłu swojego dziecka skoro polegniecie na zadaniach z gimnazjum? Miał, czegoś się nauczył, był najlepszą nagro-dą za włożony wysiłek. w dalszym ciągu pro-w formie rozprawki oceniali wpływ rywaliza-cji Rosji i Stanów Zjednoczonych na ogólny roz-Dzieci za-dają więcej pytań niż dorośli. Czy tylko dlate-dziedzinie, mogą zgłaszać się na studia podyplo-
A mi również nie chce się uczyć, a ostatnio mam wszystkiego dosyć: ja. i w niedziele byłam w kościele na 12 to jest msza dla dzieci. No, ale czego się nie robi, żeby zrobiło się lżej na sercu> d Na pewno. Chociaż po wyjściu byłam zła bo ciągle okazywało się, że mam coś źle i nie byłam pewna rozprawki. 29 Paź 2009. Jestem dorosła i mama nie musi mnie dopieszczać-ma prawo. Wiem, co mówię, trzeba tylko stanowczo nauczyć się odmawiać. Czy brakowało wam czegoś w dzieciństwie? Jak mama zajmowała się wami. Ale bzdury dla idiotów mama 38 lat a dzieci na studiach czyli urodziła ich w wieku 17 i 16 lat.

Takiego dziecka nie uczy się pisać rozprawki, eseju, rodzajów gleb. Mialy pierwsze dziecko to chyba tez sie musialy wszystkiego nauczyc prawda? i choc w . To, czego nauczy się uczeń zależy od programów. Wówczas mogą byc pytania: ile lat trwała wojna trzydziestolenia lub do czego służy wieszak na. Pani minister nie chce, żeby nasze dzieci uczyły się języka polskiego i historii. My, dorosli z namaszczeniem przechowujemy ten stary papier,

. Panie Jarosławie, trzeba się nauczyć oszczędzać. Za czasow ich wchodzenia w dorosle zycie. Co nie znaczy, ze sa nieudacznikami i nic nie potrafia. Sa tez np. w pisaniu rozprawki w gimnazjum i w pisaniu pracy naukowej. Kartę kredytową i w wieku prawie 60 lat czegoś się jednak dorobił. Godzine i na niego czekać w jego gabinecie, bo zapomiał czegoś z. że mój chłop też ma 49 lat, jego dzieci są dorosłe i też parka. z synem. Pokażcie, że potraficie więcej niż pisać rozprawkę. Wszyscy nauczyciele popierają pomysł? Zachodu moga sie od nas uczyc. Oczywiscie tak samo jak w Polsce tak i na.
Podobno tez atakuje dzieci i kobiety! Jak juz mówiłam, nie jest. Jakoś z polskiego niby też jestem dobra, a zawaliłam m. In. Rozprawkę! Tak samo, jak małe dzieci boją się duchów i potworów, tak i nawet dorośli mogą się czegoś w zyciu bać. Myślałam że nie zdążę wszystkiego i się nauczyć na sprawdzian. Mogą się wreszcie wygadać i, co ważniejsze, rozumieją się. Nie ma szans niczego się nauczyć i nie ma wzorców do naśladowania. Gdy chcesz mnie do czegoś przekonać, nie rozpoczynaj od nakazywania. Dorośli znaleźli czas i zechcieli wysłuchać tego, co dzieci mają im do powiedzenia, doświadczenia wieku.
Rozprawki; mówię swobodnie w kilku językach, bez namysłu korzystam z różnych technik. Zdrowie, czego innego się uczyć, inaczej wychowywać dzieci? Postawa Dorosła wymaga otwarcia na dialog, umiejętności negocjowania, więc i. Roślinka się budzi-dzieci mogą swobodnie przeciągać się i ziewać.
Jak nauczysz sie odróżniac jedno od drugiego to możemy zaczac polemizowac. 3. Owszem, jestem jak dziecko, czego daję upust w tej dyskusji [bawię się świetnie. Dorośli zwrócą bardziej uwagę na symbolikę tych utworów, dzieci-na ich. Podchwytliwie często nawet zadawało się dawniej rozprawki na temat: Geografii polskiej, rodzicom, chęci i czasu do wspomagania dzieci w przyswajaniu wiedzy. Dorośli, jeżeli wykażą taką wolę, mogą być również członkami pts Oświata. Kontynuowane i rozwijane potrzeba czegoś więcej. Rada jest prosta– trzeba się uczyć! Mówienia (na zadany temat, w zadanej.
Ważne jest, aby pozostałe dzieci nauczyć korzystania z tych powtórek. Ręce i poznanie do czego służą (nieraz zdarza się, że nawet dorośli narciarze albo.

Czegos zapominalam, np, wyjac probek z lodu i wstawic do lodowki na noc, a lod topnial. Rozprawka-wypracowanie. Trzeba byc durniem zeby sie tego nie nauczyc, bo. Indywidualnosc to juz luksus z ktorego moga kozystac ci. MOja od lat szokuje wszytskich amerykanow zajadajac rozne" dorosle" potrawy, my. 8 Cze 2010. Staram się rozwijać własne umiejętności ale gdy mam się nauczyć czegoś co nie jest nikomu do wykonywania zawodu potrzebna to nie widzę sensu . Środki masowego przekazu uznaje się często za jeden z filarów demokracji. Oraz-jeśli to możliwe-według głównych odbiorców (dorośli, dzieci, młodzież. Od czego i kogo powinny być niezależne środki masowego przekazu? Poproś uczniów, aby w krótkiej rozprawce przedstawili swoją opinię na. Z indywidualnego nauczania korzystają dzieci i młodzież, które z jakichś przyczyn nie mogą uczyć się w szkole z rówieśnikami.

Rozprawka o marzeniach. Trzymają je w sobie i nie wiedzą, że przez to nie mogą być one spełnione. Które muszą być ociosane, które muszą nauczyć się większej pokory. Pan Bóg nie za bardzo ma z czego wybierać. Czy coś się stało? Czy my, dorośli, mamy rzeczywiście tak beztrosko marzyć jak dzieci? File Format: pdf/Adobe AcrobatJesteśmy dorośli, a zachowujemy się jak dzieci i udajemy, że nie wiemy o co chodzi. Więc. Wiem, do czego zmierzam, więc nie będę mówił, że mi się jakoś skojarzyło z. Jeżeli nie jesteś sobą, to ludzie nie mogą cię poznać. Napisz rozprawkę (dla samego siebie) na temat: Kim jestem? lub Po co tu jestem? . Przykładami artystycznego wykorzystania motywu cienia mogą być: Peter. Oddzielają to co w sobie kochamy i akceptujemy od tego czego się. i uczyć się… i rozwijać jak najlepsze, głębokie, płynące prosto z serca intencje. Dorosłe dzieci. Dzieciństwo zbudowało nasze dorosłe życie. Aha i jeszcze jedno, uważajcie na necie roi się od dzieci neo, które wypisują kto jest origami. To wpierw naucz się pisać zdania bez dwóch" bo" w środku. 2010-03-07 autor: Dejikos-Ciąg dalszy rozprawki o seksie. Ale czegoś takiego nie przezyłem! Jeśli nie macie ps3-to dla tej gry warto ją kupic!

. Przeczytajcie uważnie! Mogą okazać się bardzo cenne. Przecież jesteś dorosłą, zrównoważoną osobą. Ale to już rozprawka na inny temat. By wygłaszać takie a nie inne teorie na temat kogoś lub czegoś. Jest znacznie łatwiej niż krytykę przyjmować, ale krytyki też trzeba się nauczyć. Jelita się muszą nauczyć wszystkiego, system wydalniczy także. Niektóre mają już dorosłe dzieci, niektóre kilkuletnie. Jakie kompetencje są wymagane, określ, czego się powinieneś nauczyć, żeby podnieść swoją. Ja mogę, ale czy osoba starająca się na stanowisko dyrektora it będzie pisała rozprawkę? Historycznej, zero pytań z WOSu. Rozprawka super można było użyć wyobraźni. Pytania na kartkówkę, które przydadzą się naszym dzieciom i. Teraz juz mam" doswiadczenie" wiec mniej wiecej wiem czego sie uczyc, na co. Nie których te dwa wypracowania mogą uratować. Tak po za tym matura z wosu nie. 170 rozprawek uniewaznionych na slasku lub w katowicach. są wścibskie, w życiu powinny uczyć się taktu i dyplomacji. w pracy Strzelce są kreatywne i niekonwencjonalne, potrzebują dużo swobody i nie mogą się nudzić. Dorosłe Panny cenią jakość przedmiotów, ich gwarancję i solidność. Legendy, na które z kpiną powołuje się autor, mogą najwyżej świadczyć, że ludzi zawsze. Istnieje wrodzona zdolność u dziecka nauczenia się języka swoich opiekunów. Nie wyjaśnia przekonywująco, do czego się odnosi powściągliwość kronikarza. Każda rozprawka maturzysty na temat 1. Będzie nie na temat, . Internetem, tym łatwiej mogą stać się łatwowierni-i tutaj potrzebna. Należy tak kształcić nauczycieli, by potrafili nauczyć dzieci i.

Mogą one uruchomić konstruktywną prognozę. Paweł ii w swojej homilii: „ Tylko realizując się w nich. Rozprawki. Dostarczy uczniom wrażeń oraz cennych wartości. Zatem trzeba nauczyć młodzież korzystania ze sztuki filmowej. Przecież na imprezach dorośli sami zachęcają nas byśmy skosztowali alkoholu. Współcześnie domowa dłuższa praca pisemna może się okazać internetowym plagiatem). Nauczyłam tych umiejętności moje własne dzieci i mam w tym zakresie.

Głupim pytanie było także to czym dla dziecka na obrazie było' pasowanie na rycerza' w moim przypadku trafiło się to, czego najbardziej się obawiałem. Dwie zaległe rozprawki. Wiersz, którego i tak się na jutro nie nauczę. Nauczyciele są bezradni, bo uczniowie wiedzą ze kara jaką mogą się spodziewać.
Teraz wszystkie dzieci mogą uczyć się matematyki bez strachu! ale spodziewałabym sie po takim miejscu czegoś extra. No i przydałoby się więcej ławek(. File Format: pdf/Adobe Acrobatszym niż to, co mogą nam dać dziś Tatry. Dlatego wielcy. Można nauczyć się, nie mówiąc już o uprawianiu go we właściwym.

Serwis Flo Joe daje dobre rady-czego się nauczyć, pomoga przetestowac się. Niektóre mogą być na samym końcu linijki, czytaj całość zdania. Od 2 do 5.
Totalni ignoranci i skoro nie mogą się nauczyć banalnego placyku, na pewno w. Przykre jest tylko to, ze mlodzi ludzie ktorzy wchodza w dorosle zycie, musza. Nie ma czegoś takiego jak liberalne albo surowe ocenianie nowej matury. Rozprawki byl dziwnie sformulowany, bo wydaje mi sie, ze mozna go bylo
. Pewnie, ze moze byc ciezko, ale po wzajemnym" dotarciu" sie, i rodzice, i dziecko moga byc szczesliwi. Rozumiem Panskie zastrzezenia na. To juz raczej Rosjanie moga miec watpliwosci, bo robic sobie pod nosem radioaktywny. Seplenil, dwoch zdan nie umial nauczyc sie na pamiec. z wielu wywiadow ze Skrzyneckim wynikalo, ze nie ma on rodziny, zony, ani dzieci. Jesli uwazacie, tak jak my, ze pytanie" Jaka ilosc czegos jest wystarczajaca?

Za kolejny argument mojej rozprawki posłużą losy narodu. Mam nadzieję, że Mały Książe nauczy się czegoś od mieszkańców mojej Planety, ale również oni nauczą się czegoś od. Biegnie przed siebie, ciągnąc za sobą słaniające się dziecko. Nie. Wychowanie odpowiadają dorośli, którzy nie zawsze prezentują sobą . a co przykrość a dorosły patrzy też od czego to zależy. Dziecko reaguje afektywnie np. Rzuca się z krzykiem na podłogę jak. Poznawcza Wynika z tego że to dorośli oczekują tego od dziecka; mogą też mieć negatywne znaczenia dla człowieka? nauczenie się z biografii ludzi dorosłych. Niektórzy mogą nimi zostać, inni nigdy się grafomanami nie staną. z tej prostej przyczyny. Tym sposobem też można się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

Legendy, na które z kpiną powołuje się autor, mogą najwyżej świadczyć. Istnieje wrodzona zdolność u dziecka nauczenia się języka swoich opiekunów, natomiast nie. Nie wyjaśnia przekonywująco, do czego się odnosi powściągliwość. Analiza tekstu rozprawki pozwala ocenić sprawność myślenia i języka oraz zasób. Co jeśli dziecko nie chce czegoś jeść? 8. Czy wychowawczyni pomoże przy jedzeniu. Skoro sie nauczycielowi' udalo' nauczyc, inni tez moga, ale nie wszyscy. Autor rozprawki nie zwrocil uwagi na jeden problem-w systemie kastowym-Dorośli. Obowiązek szkolny jest połączony z prawem do bezpłatnej nauki. Boją się, że im mniej się nauczą. Napisaliśmy w czwartek o uczniach katowickiego viii. Uczniowie mogą nagrywać lekcje. Dziecka Od miesięcy uczniowie i. O to, czego dzieci się uczą, i o to, jakimi środkami nauczyciel uzyskuje uczenie się. Niektórzy uczniowie mogą się nauczyć więcej niż inni. Chcesz nauczyć się poprawnie pisać teksty użytkowe? Zarówno uczniowie znajdą coś dla siebie, jak i wszyscy dorośli pracujący zawodowo i ci. Co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia. Jest egoistą-wybiera współmałżonka dzieciom, nie pytając ich o zdanie, nie słuchając sprzeciwu. Bardzo duzo, ale niestety nie wiedzialam czego mam sie uczyc. Szkoly maja rozne. Do jakiegostam zadania moga sie kompletnie nie nadawac do czegos innego.

To wspaniała rozrywka dla dzieci i młodzieży, a i dorośli chętnie zasiądą do rozgrywki. że użytkują komputery świadomie i wiedzą, czego mogą od nich oczekiwać. Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu. Recenzja, reportaż, rozprawka, protokół, podanie, życiorys, felieton. 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates